Любовни морета и птици на художничката Светла Косева в галерия "Възраждане", Пловдив
10.09.2014
На 16 септември 2014 от 18.00 в галерия "Възраждане", Пловдив ще се открие изложба живопис на художничката Светла Косева.
Светла Косева е истинско и неоспоримо явление в съвременната българска живопис. Навлязла в най-качествената за работа възраст, тя създава своите творби сякаш на един дъх. Картините ѝ са малки, възторжени химни на светлината, морето и птиците, на любовта – във възможно най-романтичната и светла поанта.
Невинността, поетичният ракурс, елегантният и нежен живописен почерк, леката и светла меланхолия определят едно овладяно и високо майсторство на живописване. Светла намери и създаде своя свят, в който любовта и нежността си поделят короната. Свят, в който всичко е подчинено на светлите чувства, на бялата магия, на любовната полифония, на мечтателната съзерцателност.
И ми е тъжно, че много акценти от този свят са изгубени за едни, непонятни за други, пренебрегнати от трети. И как да опазим душите си, когато сме лишени от любовната светлина към другия ?
Изложбата ще продължи до 06 октомври 2014 година.
Красимира Алексиева, 2014
КОЯ Е?
Светлана Косева
Светла Косева е родена през 1970 г. в град Варна.
Завършва Художествено училище за изящни изкуства Цанко Лавренов, Пловдив - 1985-1990.
Има осъществени 26 самостоятелни изложба в България и Англия и множество участия в общи такива.
редактор: Христина Мирчева